piątek, 24 lipca 2015

Jak dbać o bieliznę termoaktywną?

Bielizna termoaktywna jest odzieżą, o którą należy dbać. Nie tylko w trosce o higienę, ale też dla własnego komfortu, przecież nikt nie lubi chodzić w nieświeżych, brudnych ubraniach.

Jeśli chcemy prać taką bieliznę, musimy wziąć pod uwagę, że trzeba dobrać do niej odpowiedni proszek, ponieważ jeśli będzie prana w złych warunkach jej właściwości odprowadzania wilgoci mogą się znacząco zmniejszyć.


Warto pytać także w sklepach, jakiego proszku czy środków należy używać do prania takich ubrań, aby nie było niespodzianek. Istnieje bielizna termoaktywna dwuwarstwowa, która przeznaczona jest w głównej mierze na okres jesieni i zimy. Do takiego rodzaju bielizny często warto dokupić odpowiedni polar i to wystarczy, by uchronić się przed zimnem i wilgocią. To bardzo dobre i uniwersalne rozwiązanie. Do bardzo dużej aktywności w tym okresie poleca się bieliznę grubą, która ma największe właściwości absorpcyjne wilgoci z powierzchni ciała i jest cieplejsza od cieńszych warstw.

Warto też zwrócić uwagę na to jak uszyta jest taka bielizna. Mianowicie chodzi o to czy szyta jest w technologii bezszwowej, czy ze szwami płaskimi, choć nie zawsze jest to najważniejsze. Ważne, żeby bielizna miała dobry krój i była dobrze uszyta, ponieważ źle wykonane szycie może uwierać nawet jeśli jest niewidoczne. Jeśli bielizna ma płaskie szwy, ale i dobre wykonanie, nie musi nigdzie uwierać i jest bardziej wygodna niż ta bezszwowa. Czyli ważne są nie tylko materiały, ale też samo wykonanie.

Jak dbać o ubrania - skuteczne sposoby:

http://www.papilot.pl/lifestyle/17586/Jak-dbac-o-bielizne.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz